Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker
Oorspronkelijke prijs was: € 279,00.€ 234,20Huidige prijs is: € 234,20.

Vergelijk Prijzen
De Vortex Diamondback HD 8×42 verrekijker brengt je dichterbij de natuur zonder dat je een fortuin uitgeeft. Je wilt die buizerd in de verte scherp zien? Of die ree aan de rand van het bos? Deze kijker laat je elk detail zien, zonder dat je je portemonnee leeg hoeft te schudden.
Ontdek de Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker: Scherp Zicht op Elke Afstand
De Vortex Diamondback HD 8×42 verrekijker brengt je dichterbij de natuur zonder dat je een fortuin uitgeeft. Je wilt die buizerd in de verte scherp zien? Of die ree aan de rand van het bos? Deze kijker laat je elk detail zien, zonder dat je je portemonnee leeg hoeft te schudden. Het is een verrekijker die echt presteert, met technologie die je normaal pas in duurdere modellen tegenkomt. En dat merk je meteen als je door de oculairen kijkt…
Waarom deze 8×42 verrekijker jouw nieuwe maatje wordt
- HD-optiek voor haarscherpe beelden met minimale kleurzomen
- 131m gezichtsveld op 1000 meter afstand, ideaal voor vogels in vlucht
- Volledig multi coated lenzen voor maximale helderheid
- Diëlektrische coating op de prisma’s voor levendige kleuren
- ArmorTek bescherming houdt krassen en vuil tegen
- Argon gevuld en waterdicht tot in detail
- Close focus vanaf 1,5m voor insecten en bloemen van dichtbij
- Slechts 618 gram voor urenlang comfortabel kijken
- VIP Levenslange Garantie van Vortex
Wat maakt deze HD verrekijker zo bijzonder?
Je kent dat gevoel wel. Je staat in het veld, tilt je verrekijker op en… teleurstelling. Wazig beeld, vage kleuren, frustrerende randvervaging. Niet met de Diamondback HD 8×42!
Het HD optische systeem gebruikt High Density glaselementen die chromatische aberratie (die vervelende paarse of groene randjes) vrijwel elimineren. Wat krijg je? Een beeld dat zo helder is dat je de individuele veren van een vink op 50 meter afstand telt. De resolutie is echt fenomenaal voor deze prijsklasse.
Coatings die het verschil maken
Elk lucht-glasoppervlak heeft meerdere anti-reflectielagen gekregen. Dat klinkt misschien technisch, maar het betekent gewoon dat er meer licht door de verrekijker komt en bij jouw oog aankomt. Meer licht betekent helderder beeld, vooral als de zon net onder is en die nachtegaal nog een laatste lied zingt.
De diëlektrische coating op de dakkantprisma’s zorgt voor een bijna perfecte lichtreflectie. Kleuren worden natuurgetrouw weergegeven. Die roodborst ziet er echt rood uit, niet vaag oranje-achtig zoals bij goedkopere kijkers. En dankzij de fasecorrectie coating blijft het contrast hoog en de scherpte van rand tot rand behouden.
Gebouwd voor de echte buitenmens
Regen? Geen probleem. De behuizing is Argon-gasgevuld en volledig afgedicht met O-ringen. Deze waterdichte verrekijker houdt vocht, stof en modder buiten. En beslaan? Vergeet het maar. Door de Argon-vulling blijft de binnenkant altijd helder, ook als je van een warme auto de koude ochtendlucht instapt.
De ArmorTek coating op de buitenste lenzen is echt een uitkomst. Je kent dat wel: je veegt even snel je lens af met je shirt, en hup, krasje. Deze coating is ultrakrasbestendig en stoot olie en vuil af. Een snelle veeg en je kijker is weer schoon.
Handig in gebruik
Die grote centrale scherpstelknop draai je soepel met één hand. Geen gehannes, geen gezoek. Je ziet een vogel, je draait, scherp. Klaar. De twist-up oogschelpen zijn verstelbaar, handig als je een bril draagt. Met 17mm oogafstand zie je het volledige gezichtsveld, ook met je bril op.
En dat close focus van 1,5 meter? Goud waard! Je loopt door het bos, ziet een prachtige vlinder op een bloem… je hoeft niet achteruit te lopen om scherp te stellen. Gewoon richten en genieten van die close-up.
Voor vogelspotten en meer
Deze vogelspotten verrekijker is echt veelzijdig. Oké, de naam zegt het al, maar hij doet zoveel meer. Wildlife observeren? Check. Wandelen in de bergen? Absoluut. Zeehonden spotten aan de kust? Helemaal goed. Dat brede gezichtsveld van 131 meter op 1000 meter afstand maakt het makkelijk om bewegende dieren te volgen. Een vlucht ganzen, een rennend hert… je verliest ze niet uit het oog.
De 8x vergroting is een mooie middenweg. Niet te zwak, niet te sterk. Bij 8x kun je de kijker nog goed stabiel houden zonder statief, en je hebt genoeg vergroting om details te zien. De 42mm objectieflenzen vangen voldoende licht op voor helder zicht, zelfs in de schemering.
Licht genoeg voor lange dagen
Met 618 gram hangt deze verrekijker comfortabel om je nek. Je merkt het verschil echt na een paar uur in het veld. Zwaardere kijkers geven nekpijn, maar deze niet. De rubberen armor zorgt voor een stevige grip, ook met natte handen of handschoenen. En mocht je hem laten vallen (gebeurt de besten onder ons), dan absorbeert die rubberen laag de schok.
Trouwens, je krijgt het Vortex GlassPak™ Verrekijker Harnas erbij. Dat is een borsttas die de kijker beschermt én altijd binnen handbereik houdt. Geen gezeur met een nekband die heen en weer slingert als je loopt. Gewoon klikken, vastzitten, klaar.
De zekerheid van een levenslange garantie
Vortex staat achter hun producten. De VIP Levenslange Garantie dekt reparatie of vervanging, ongeacht de oorzaak van schade. Geen bonnetjes bewaren, geen gedoe. Dat geeft vertrouwen. Je investeert in een verrekijker die meegaat, jarenlang.
Klaar om de beste deal te vinden?
Vergelijk prijzen en ontdek waar je de Vortex Diamondback HD 8×42 het voordeligst kunt scoren. Bekijk alle aanbieders op onze prijsvergelijker en vind vandaag nog de laagste prijs!
Specificaties Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker
Type verrekijker | Binoculair |
---|---|
Gezichtsveld op 1000 meter (m) | 105 |
Uitzonderingen fabrieksgarantie | Geen valschade, stootschade en waterschade |
MPN (Manufacturer Part Number) | 42056214 |
Maximale vergroting | 8 |
Diameter lens | 42 |
Uittredepupil (mm) | 5 |
Schemergetal | 22.4 |
Kortste scherpstelafstand (m) | 1.5 |
Focus systeem | Central focus |
Lichtsterkte (cd) | 27.6 |
Nachtmodus | Nee |
Inclusief digitaal kompas | Nee |
Statiefaansluiting | Ja |
Spatwaterdicht | Nee |
Gasgevuld | Ja |
Stofdicht | Ja |
Kleur | Groen |
Draagriem | Ja |
Fabrieksgarantie termijn | Levenslang |
Reparatie type | Carry-in |
Verpakkingsinhoud | 1x Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker 1x GlassPak verrekijker draagtas 1x Glasspak harnas voor draagtas 2x Objectiefdoppen 1x Oculairbescherming 1x Comfortabele nekriem 1x Lensdoek 1x Handleiding (Engels) |
EAN | 0875874009936 |
Verpakkingsgewicht (g) | 1036 |
Fabrikantgegevens | De informatie van de fabrikant is momenteel niet beschikbaar. |
Doelgroep | Volwassenen |
Fasecoating | Ja |
Glas prisma | BaK-4 |
Inclusief dioptriecorrectie | Ja |
Materiaal body | Rubber, Magnesium |
Maximale oogafstand (mm) | 2 |
Minimale oogafstand (mm) | 2 |
Model | 8×42 |
Opklapbaar oculair | Ja |
Optisch design | Dakkant |
Product breedte (cm) | 13 |
Product gewicht (kg) | 0.618 |
Product hoogte (cm) | 14.7 |
Theaterkijker | Nee |
Type coating | Fully multi-coated |
Type verrekijkerglas | HD |
Verpakking breedte (mm) | 186 |
Verpakking hoogte (mm) | 113 |
Verpakking lengte (mm) | 223 |
Watervast | Ja |
Vind de webshop met de laagste prijs voor Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker
Prijshistorie Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker
FAQ Vortex Diamondback HD 8×42 Verrekijker
Is de Vortex Diamondback HD 8x42 geschikt voor brildragers?
Ja, absoluut! De twist-up oogschelpen zijn verstelbaar en de oogafstand bedraagt 17mm. Dat is ruim genoeg om het volledige gezichtsveld te zien, ook als je een bril draagt. Je draait de oogschelpen gewoon naar beneden en kijkt comfortabel door je bril heen.
Kan ik deze verrekijker gebruiken bij slecht weer?
Zeker weten. De Diamondback HD 8×42 is volledig waterdicht en Argon-gasgevuld, dus vocht komt er niet in. Regen, sneeuw, mist… geen probleem. De O-ring afdichting houdt alles buiten en de interne optiek beslaat niet door de Argon-vulling. Je kunt hem zelfs kort onder water houden zonder schade (hoewel dat niet de bedoeling is natuurlijk).
Wat is het verschil tussen deze HD-versie en een gewone verrekijker?
Het HD (High Density) optische systeem gebruikt speciaal geselecteerd glas dat chromatische aberratie sterk vermindert. Dat betekent minder kleurzomen rond objecten en een scherper, helderder beeld met betere kleurweergave. De diëlektrische coating op de prisma’s en de fasecorrectie verhogen het contrast en de resolutie verder. Je ziet het verschil direct als je door de oculairen kijkt.
Hoe dichtbij kan ik scherpstellen met deze verrekijker?
De close focus afstand is 1,5 meter. Dat is echt kort! Je kunt vlinders, insecten, bloemen of andere kleine objecten van heel dichtbij bekijken. Dat maakt deze kijker veelzijdig, niet alleen voor vogels op afstand maar ook voor macro-observaties in de natuur.
Wordt er een draagtas of draagriem meegeleverd?
Ja, de Vortex Diamondback HD 8×42 komt inclusief het Vortex GlassPak™ Verrekijker Harnas. Dat is een borsttas die de verrekijker beschermt en stevig vasthoudt tijdens het lopen of fietsen. Je hebt de kijker altijd snel bij de hand zonder dat hij heen en weer zwaait. Daarnaast krijg je ook een nekband, lensdoppen en een schoonmaakdoekje.
Reviews door gebruikers

5 sterren | 0% | |
4 sterren | 0% | |
3 sterren | 0% | |
2 sterren | 0% | |
1 ster | 0% |
Er komen geen beoordelingen overeen met je huidige selecties
Anderen bekeken ook
